Na svete je niekoľko miest, ktoré sú také nádherné, nevšedné, veľkolepé a magické, že je ťažké uveriť, že skutočne existujú. Poďte ich s nami preskúmať a uniknite tak do rozprávky.

Zámok Neuschwanstein v Nemecku

Bavorský kráľ Ľudovít II. hľadal útočisko, kde by sa mohol ukryť pred verejnosťou, a tak v roku 1868 postavil extravagantný zámok Neuschwanstein. Iróniou je, že tento rozprávkový zámok je v súčasnosti jedným z najnavštevovanejších zámkov v Európe. Unikátna poloha zámku na strmom kopci a jazero, ktoré sa nachádza pod zámkom spolu  vytvárajú zvláštne čaro. Neuschwanstein slúžil dokonca ako inšpirácia pre zámok Šípkovej Ruženky v Disneylande.

Jaskyňa Waitomo Glowworm na Novom Zélande

Jaskyňa svetielkujúcich červov sa nachádza v severnej časti Nového Zélandu. Červy prichytené na strope jaskyne si v absolútnej tme zabezpečujú potravu tak, že na jednom konci intenzívne svietia, čím lákajú lietajúci hmyz. Aby ho ulovili, spúšťajú dlhé lepkavé vlákna, na ktoré sa tento hmyz prilepí. Celá jaskyňa je pokrytá tisíckami žiarivých svetielok a vyzerá to ako keby ste sa pozerali na nočnú oblohu posiatu hviezdami. Pohľad na jaskyňu je skutočne magický.

Mesto Colmar vo Francúzsku

Jedno z najčarovnejších miest Francúzska, Colmar je ako vystrihnuté z rozprávky Kráska a zviera. Okrem samotnej očarujúcej a kúzelnej architektúry sa toto mestečko vyznačuje svojím typickým životným štýlom a vynikajúcim alsaským vínom.

Batu Caves v Malajzii

Tento krásny prírodný úkaz formovaný až 400 miliónov rokov je jednou z najposvätnejších hinduistických svätýň, ktorá je venovaná bohovi vojny, víťazstva, múdrosti a lásky menom Murgan. Do jaskýň vedie presne 272 schodov a pri vstupe do Batu Caves sa nachádza impozantná 42,7 metrov vysoká socha Lorda Murgana.

Chrám Vasilija Blaženého v Moskve

Pôvodne bol postavený ako kostol, dnes slúži ako múzeum. Veľkolepá škála jasných farieb (ktoré pripomínajú skôr perníkovú chalúpku) a výnimočná architektúra z neho robia miesto, ktoré musí patriť do nášho rozprávkového zoznamu.

Tunel z kvetov vistérie v Japonsku

Táto úchvatná scenéria nádherných kvetov sa nachádza v meste Kitakyushu v Japonsku. Najlepší čas, kedy sa prejsť tunelom je od konca apríla až do polovice mája. Ak vo vás prechádzka tunelom nevzbudí dojem, že sa nachádzate v skutočnej rozprávke, tak už sa to asi ničomu nepodarí.

Mesto Petra v Jordánsku

Pred viac ako 2000 rokmi postavili Nabajetovci skalné mesto Petra, v súčasnosti najnavštevovanejšiu turistickú atrakciu Jordánska. Petra je taktiež známe ako Ružové mesto. Túto prezývku získalo za farbu pieskovca, v ktorom sú stavby vytesané. Tento výtvor starovekej civilizácie je len dôkazom o tom, aký krásny svet vie byť.

Dúhové hory v oblasti Zhangye Danxia v Číne

To, čo by sa mohlo zdať ako maľovaný obraz sú v skutočnosti hory v Číne. Za vznik tejto krásnej dúhovej formácie môžeme vďačiť červenému pieskovcu a ložiskám nerastných surovín, ktoré sú tu viac ako 24 miliónov rokov.

 Pamukkale v Turecku

Travertínové jazierka Pamukkale nazývané aj “bavlnený zámok” sú pozoruhodným prírodným úkazom, ktorý láka turistov svojou prenikavou bielou farbou. Okrem toho sa tu nachádzajú horúce pramene, kde ľudia môžu relaxovať.

 Svätyňa Las Lajas v Kolumbii

Architektonický a náboženský skvost známy ako Santuario de las Lajas je nielen významným pútnickým miestom, ale aj dôležitou turistickou atrakciou. Svätyňa Panny Márie z Los Lajas pôsobí impozantným dojmom predovšetkým vďaka svojej jedinečnej polohe. Je vybudovaná na netradičnom mieste 100 metrov nad kaňonom. Preto túto svätyňu nazývajú aj Božím zázrakom nad priepasťou.

Aleja baobabov na Madagaskare

Táto ulička baobabov týčiaca sa nad prašnou cestou sa nachádza na ostrovnom štáte Madagaskar v regióne Menabe a stala sa najpopulárnejším miestom turistov. Niektoré zo stromov majú viac ako 800 rokov a dosahujú výšku 30 metrov. Baobaby sa síce nachádzajú aj v iných častiach Afriky, ale práve na Madagaskare sú tie najväčšie.

Čínsky národný park Zhangjiajie

V minulosti bola táto oblasť považovaná za nedostupnú, ale v súčasnosti je jedným z miest, ktoré pri návšteve Číny musíte vidieť. Skaly svojím jedinečným vzhľadom pripomínajú vznášajúce sa hory v Pandore z filmu Avatar.

Dark Hedges v Írsku

Krásna a zároveň trochu desivá aleja bukov bola vysadená v 18. storočí rodinou Stuartovcov, aby spravili dojem na návštevníkov už pri vstupe do domu. Hovorí sa, že táto cesta je prekliata a straší na nej Sivá Lady, ktorá sa zjavuje počas súmraku. Natáčala sa tu dokonca aj jedna scéna zo seriálu Hry o tróny. Je to skutočne nádherné miesto so zvláštnou atmosférou.

Tulipánové polia v Skagit Valley

Nachádzajú sa v americkom štáte Washington a počas mesiaca apríl ich každoročne navštívia tisícky návštevníkov. Práve v tomto období kvitnú prekrásne tulipány, ktoré rozžiaria celú oblasť.

More hviezd na maldivskom ostrove Vaadhoo

Čo na prvý pohľad môže vyzerať ako odraz hviezd v mori, je v skutočnosti bioluminiscenčný fytoplanktón, ktorý vyžaruje oslnivú modrú žiaru. Pohľad na žiarivé nočné pláže vás absolútne uchváti. Vyzerá to, akoby si hviezdy našli cestu na zem. Tento čarovný efekt je možné zažiť aj v Puerto Ricu.