Cestovanie je skvelé. Cestovanie je zábavné. Cestovanie nás napĺňa. To však neznamená, že so sebou neprináša aj určité riziká.

Či už vás okradnú, alebo si zabudnete niekde kartu či nebodaj stratíte celú peňaženku, vždy by ste mali mať niekde ukrytú hotovosť pre prípad núdze bez ohľadu na to ako ďaleko cestujete.

Sú rôzne spôsoby ako túto “núdzovú hotovosť” ukryť a tie sa dozviete práve v tomto článku.

Rozdeľte si peniaze

Aby ste sa vyhli tomu, že všetky peniaze vám zmiznú naraz, rozdeľte si ich a ukryte na troch miestach na vašom tele/oblečení, ktoré sa dajú nejakým spôsobom uzavrieť/zazipsovať.

vrecká na zips

Najlepšie je “na telo”

Ukryte si hotovosť čo najbližšie k telu, teda napríklad v nohaviciach, v bunde, v náprsných vreckách atď. Najhoršie urobíte, ak si ich necháte v ruksaku, na ktorý ani nevidíte.

Niekedy je menšie lepšie

Snažte sa predísť tomu, že sa budete vystatovať peniazmi. Nemusí každý vedieť, že máte pri sebe väčšiu hotovosť, a tak radšej plaťte menšími bankovkami.

Majte pripravenú “záložnú” peňaženku

V prípade, že by vás nedajbože niekde prepadli a chceli vám ukradnúť peňaženku, vydajte im záložnú peňaženku, v ktorej budete mať iba malú hotovosť, nejaké staré karty, preukaz do knižnice atď. a svoju skutočnú peňaženku si poctivo ukryte.

V najlepšom prípade si “núdzovú hotovosť” rozdeľte do všetkých úkrytov, najmä ak cestujete do krajín, kde sa kradne jedna radosť.

Taktiež existuje viacero rôznych vychytávok, ktoré vám pomôžu ukryť vaše ťažko našetrené peniažky v bezpečí.

Bezpečnostný opasok s vreckom na peniaze

Jednou z možností ako si uchrániť peniaze je bezpečnostný opasok s vreckom na peniaze, doklady a podobne. S týmto opaskom budete mať peniaze v bezpečí a zároveň vždy po ruke. Je to jeden z najlepších spôsobov ako si ukryť peniaze blízko pri tele.

Bezpečnostný opasok

Multifunkčný šál

Tento módny doplnok je praktická pomôcka počas ciest, ktorá slúži ako ochrana pred zlodejmi. Má tajné vrecko, ktoré sa postará o uchovávanie vašich drahocenných vecí.

Multifunkčný šál

Peňaženka na nohu

Skrytá peňaženka, ktorá sa pripevní na nohu pomocou suchého zipsu je ideálnym úkrytom pre peniaze a karty počas vašich kráľovských ciest.

Peňaženka na nohu

Peňaženka na zápästie

Podobne ako peňaženka na nohu vám táto peňaženka pomôže schovať svoje cennosti v bezpečí, ale v tomto prípade na ruke.

peňaženka na zápästie

Alebo proste stavte na starú dobrú klasiku a peniaze si ukryte v topánkach či ponožkách. Jedinou nevýhodou je, že vám peniaze budú možno trochu prekážať a po dlhom chodení po pamiatkach a turistických atrakciách môžu mierne “zaváňať”.