Zažite “dovolenku trochu inak” a objavte nádherné miesta, divy a zaujímavé destinácie na celom svete. Utečte pred stereotypom všedného dňa, objavte zámorské raje a exotické destinácie, zažite neopakovateľné plavby na luxusnej lodi, fascinujúce výhľady a nádherné západy slnka. Kde môžete nájsť svoju vysnívanú dovolenku na výletnej lodi?

www.carnival.com

Carnival Cruise je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na plavby loďou a cez ich stránku carnival.com si ich môžete rezervovať po celom svete, kontrétne ponuka zahŕňa Aljašku, Karibik, Bermudy, Mexiko, Kubu, Bahamy, Európu, Havaj, Panamu a transatlantické plavby. Na stránke si viete okrem destinácií pozrieť, aké aktivity sa dajú robiť na lodi, aká je ponuka jedla a izieb a tiež aké exkurzie si môžete objednať v jednotlivých destináciách. Zároveň si môžete pozrieť aj ponuku lodí tejto spoločnosti.

Vyhľadávanie na stránke je skutočne jednoduché. Najskôr si zadáte, kam sa chcete plaviť (sail to), kde máte na výber už spomínané destinácie. Potom si vyberiete, kde chcete nastúpiť (sail from) .  Ďalej určíte dátum (dates), kedy by ste sa chceli plaviť a nakoniec dĺžku plavby (duration). Ak viete, koľko dní sa chcete plaviť a nie ste ešte rozhodnutí pre destináciu, na stránke si kliknete na jednu z troch možností (2-5 dní, 6-9 dní alebo 10+ dní) a následne sa vám ukáže ponuka aj s cenou a vy si podľa toho môžete vybrať.

www.cruises.com

Cruises. com je webová stránka zameraná na plavby loďou. Ponuka je široká, môžete si vybrať Karibik, Aljašku, Kanadu, Kubu, Európu, Havaj a Oceániu. Systém prehľadáva stránkyy viacerých spoločností zameraných na ponuku plavieb a tak si môžete porovnať, ktorá z nich je najvýhodnejšia. Na stránke nájdete aj novinky v ponuke plavieb a akciové ponuky.

Vyhľadávanie je jednoduché. Na ľavej strane je miesto na vyhľadávanie (cruise search). V prvom riadku si vyberiete destináciu – Karibik, Aljašku, Kubu, Európu, čiže to, čo si chcete pozrieť a čo vás zaujíma. Druhý riadok slúži na výber dĺžky pobytu. V treťom riadku zadávate dátum odchodu. Štvrtý riadok slúži na výber konkrétnej spoločnosti, ktorá poskytuje plavby, ak máte nejakú vytipovanú. Následne si môžete vybrať loď, ktorou by ste sa chceli plaviť a nakoniec si môžete vybrať (ak je možnosť) miesto odchodu.

www.royalcaribbean.com

Royal Caribbean je spoločnosť ponúkajúca výletné plavby loďou po celom svete. Prostredníctvom ich stránky si môžete zarezervovať plavbu po Severnej Amerike, Ázii a Pacifiku, Austrálii a Novom Zélande, Karibiku, Európe. Na stránke nájdete najvýhodnejšie ponuky (Deals), možnosť vyhľadať plavbu podľa destinácie alebo lode a tiež si môžete pozrieť tzv. quick cruises, čiže víkendové alebo krátke plavby. Stránka ďalej umožňuje pozrieť si, aké exkurzie či aktivity možno vykonávať v jednotlivých destináciách, aktivity, ktoré možno robiť na palube, pozrieť si ponuku stravovania alebo lodí, ktorými sa možno plaviť.

Vyhľadávanie je na tejto stránke jednoduché. Zadáte si požadovanú destináciu, miesto odkiaľ sa chcete plaviť a dátum plavby resp. mesiac a rok. Následne vám systém ukáže jednotlivé ponuky aj s cenou a itinerárom, pričom plavbu si môžete ešte upresniť, napr. počet dní. Pod vyhľadávaním si ešte môžete pozrieť špeciálne zvýhodnené ponuky.

www.princess.com

Od prvej plavby do Mexika v roku 1965 sa Princess Cruises stala treťou najväčšou spoločnosťou na svete s výletnými loďami. Je známa inovatívnymi loďami, množstvom možností na palube a skvelým zákazníckym servisom. Každoročne využije ich služby 1,7 milióna hostí.

Plavby vyhľadáte v časti “Find a cruise”, kde je potrebné doplniť mesiac, v ktorom sa chcete plaviť. Následne si z ponuky vyberte destináciu, miesto nalodenia a dĺžku plavby a stlačte “view results”. Výsledky vyhľadávania si viete usporiadať podľa dátumu, dĺžky plavby a názvu. Vyhľadávanie na stránke je skutočne jednoduché. Okrem plavieb sa na stránke dozviete viac o aktivitách, ktoré sa dajú na lodi vykonávať, o jedlách, ktoré servírujú a taktiež si môžete pozrieť rôzne videá z plavieb či prezrieť si palubný plán a mnohé ďalšie.

www.ncl.com

Norwegian Cruise Line je spoločnosť s päťdesiat ročnými skúsenosťami v oblasti cestovného ruchu. NCL zabezpečuje plavby po celom svete zahŕňajúc Karibik, Bahamy, Bermudy, Európu, Južnú Ameriku, Kanadu, Áziu, Austráliu a ďalšie. Cestovatelia majú možnosť vybrať si ideálnu cestu so zaujímavým programom.

Ncl.com má aj svoju vlastnú aplikáciu pre mobilné zariadenia s názvom Cruise Norwegian, ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS a Android.

Pre vyhľadávanie plavieb vyplňte filter v pravej časti stránky. V riadku “destination” označte destináciu, ktorú chcete navštíviť. Ponuka je skutočne široká. V časti “dates” označte obdobie, v ktorom chcete cestovať. V nasledujúcom riadku si zvoľte dĺžku plavby, ďalej miesto nalodenia a ak je loď, ktorou sa chcete plaviť a je v ponuke, tak ju označte v časti “ship”. V jednotlivých častiach je možné označiť viacero možností naraz. Pre zobrazenie výsledkov stlačte “view results”.

Výsledky vyhľadávania si môžete usporiadať podľa ceny a dĺžky plavby. Pre viac informácií o plavbe kliknite na “details”. Ak ste si vybrali plavbu, ktorú chcete absolvovať, kliknite na “book” a následne doplňte počet hostí, označte dátum a zvoľte si izbu, o ktorú máte záujem. V ďalšom kroku je potrebné vykonať registráciu a vyplniť údaje o hosťoch.

www.expedia.com

Na portáli Expedia.com je možné vyhľadávať nielen lety, ubytovanie, prenájom áut, ale aj plavby, či dokonca celé balíčky, a to lety+ubytovanie, lety+ubytovanie+prenájom áut, lety+prenájom áut alebo ubytovanie+prenájom áut.

Expedia má aplikáciu pre mobilné zariadenia, ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS, Android aj Windows Phone.

Pre vyhľadávanie plavieb je potrebné kliknúť na záložku “Cruises”. Následne si v časti “Going to” vyberte oblasť, ktorou by ste sa chceli plaviť. Na výber je napríklad Karibik, Bahamy, Havaj, Európa či Austrália/Nový Zéland a mnohé ďalšie.  V časti “Departure month” si zvoľte mesiac, v ktorom by ste chceli odchádzať, zadajte počet osôb a stlačte “search” pre vyhľadanie plavieb.

V ľavej časti stránky si môžete výsledky prispôsobiť. Zvoľte si miesto, kde sa chcete nalodiť, dĺžku plavby. Ak preferujete nejakú spoločnosť viete si ju vo filtri tiež označiť, prípadne si zvoľte loď, ktorou sa chcete plaviť.

Posledným krokom je výber konkrétnej plavby, ktorá vám najviac vyhovuje.