V minulosti bola Pisa významným prístavným mestom a konkurovala Janovu a Benátkám, dnes však láka turistov na pravdepodobne najznámejší architektonický omyl. Svetovo známa Šikmá veža v Pise je len jednou z množstva rovnako dôležitých pamiatok mesta. Na miestnu elitnú univerzitu sa túžia dostať študenti z celého Talianska. Tí napĺňajú centrum mesta pulzujúcou atmosférou, predovšetkým miestne kaviarne a bary. Na druhej strane sa tu v okamihu viete vrátiť do minulosti vďaka udržiavaným románskym stavbám, gotickým kostolom a námestiam.

Letenky

Vyhľadávali sme pre vás letenky v termíne od 29. 11. do 04. 12. 2017 na dvoch špecializovaných portáloch. Ako miesto odletu sme zvolili Budapešť, z ktorej letecké spoločnosti ponúkajú aj priame lety na letisko v Pise.

Na stránke Skyscanner.net nájdete ponuku na spiatočnú letenku pre jednu osobu v danom termíne už za 67€, pričom sa jedná o priamy let.

Rezervácia letenky Skyscanner.net

Pelikan.sk ponúka akciové lety z Budapešti v tomto termíne už za 91€. Je to cena za spiatočnú letenku bez prestupov. Ak vám daný termín nevyhovuje, je možné si upraviť vyhľadávanie prípadne si nájsť dátumy, ktoré budú zodpovedať vašim predstavám.

Rezervácia letenky na stránke Pelikan.sk

Ubytovanie

Najlepšiu ponuku v uvedenom termíne ponúka stránka Booking.com. Ubytovanie sme vyhľadávali pre dve osoby. V cene ubytovania sú zahrnuté aj raňajky.

Hotel Moderno ponúka dvojlôžkovú izbu s raňajkami na 5 nocí za 200€. Tento hotel sa nachádza neďaleko od autobusovej a železničnej stanice. K Šikmej veže sa dostanete príjemnou 20 minútovou prechádzkou. Hotel sa nachádza v blízkosti historického centra mesta Pisa, univerzity a výstaviska Stazione Leopolda. Ak sa vám zapáčila táto ponuka, mali by ste sa poponáhľať, pretože v ponuke majú už iba jednu dvojlôžkovú izbu.

Viac informácií o ubytovaní a rezervácia izby v hoteli Moderno.

 

Druhá ponuka je v 3* hoteli Touring, kde si ubytovanie pre dve osoby na 5 nocí spolu s raňajkami viete rezervovať už od 223€. Hotel Touring sa nachádza v centre mesta Pisa, iba 2 minúty chôdze od hlavnej stanice Pisa Centrale a necelé 2 km od námestia Piazza del Duomo. K botanickej záhrade sa dostanete pešo za 20 minút a medzinárodné letisko Pisa sa od hotela nachádza 5 minút cesty autom.

Rezervácia ubytovania v hoteli Touring.

Čo si pozrieť v Pise?

Pri návšteve mesta Pisa nesmiete vynechať Šikmú vežu. Ďalej môžete zamieriť na námestie Campo dei Miracoli (Pole zázrakov) a na námestie Piazza dei Cavalieri, ktoré bolo v minulosti centrom námornej republiky Pisy. Za riekou Arno sa nachádza stredoveká štvrť San Martin, v ktorej kedysi sídlili arabskí a tureckí obchodníci, ktorých vplyv je tam badateľný až dodnes. Univerzita by mala patriť tiež na váš zoznam toho, čo si pozrieť v Pise. Bola založená v 14. storočí a dnes na nej študuje 57000 študentov. Jej najznámejší študent bol Galileo Galilei. Univerzita spravuje aj Orto botanico di Pisa, je to botanická záhrada rozdelená na niekoľko častí zahrňujúcich botanickú školu, záhrady, rybníky, skleníky a rôzne budovy.

Doprava

Pisa je celkom malé mesto, kde sa od pamiatky k pamiatke ľahko dostanete pešo. Ak však uprednostňujete verejnú dopravu, po meste premávajú autobusy, pričom každá linka má inú farbu. Linka, ktorá premáva medzi stanicou, letiskom a oblasťou v okolí Šikmej veže má červenú farbu