Pred každou cestou je dôležité zistiť, či je potrebné mať do konkrétnej destinácie víza. Do niektorých krajín víza potrebujete a iné, o ktorých by ste to ani nepovedali, ich nevyžadujú. Ako je to s vašou vysnívanou destináciou?

Austrália

Austrália – pre vstup do krajiny je potrebné vízum. Turistické víza umožňujú zotrvať v Austrálii na dobu až 12 mesiacov, majú ročnú platnosť od dátumu udelenia víz a sú viacvstupové. Pri každej návšteve umožnia zostať v Austrálii maximálne 3 mesiace, samozrejme v rámci platnosti turistických víz. Ak chcete v Austrálii zostať dlhšie ako 3 mesiace, je nutné z Austrálie vycestovať, napríklad na Nový Zéland, Fiji…atď, a potom je možné sa znova do Austrálie vrátiť. Tieto víza sú poskytované Austráliou zatiaľ bezplatne, a teda neplatíte za nich žiadny vízový poplatok.

Oceánia

Nový Zéland – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak pobyt neprekročí dobu 90 dní. Občanom Českej a Slovenskej republiky bude povolenie k vstupu na Nový Zéland udelené imigračným úradníkom na hraniciach pri pasovej kontrole.

Francúzska Polynézia – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 30 dní.

Cookove ostrovy – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 31 dní.

Samoa – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní.

Kiribati – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní.

Marshallove ostrovy – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní.

Palau – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní.

Fidži – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 4 mesiace.

Nová Kaledónia – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, platí bezvízový styk, cestovný pas musí byť platný 3 mesiace po vstupe do krajiny

Papua Nová Guinea – pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanectve Austrálie vo Viedni. Konzulárny poplatok za jednovstupové vízum je 40€ a servisný poplatok za vybavenie víz 50€.

Šalamúnové ostrovy – pre vstup do krajiny nie je potrebné vízum, ak dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní.