Ak si chcete naplno užiť svoju plánovanú alebo spontánnu dovolenku, mali by ste zabrániť prípadným rizikám, ktoré vám môžu vzniknúť. Počas cesty môžu nastať rôzne situácie, ktoré môžu vytúžený oddych, relax či dobrodružstvo nepríjemne narušiť.

Stačí, ak sa vám kvôli zdravotným problémom nepodarí odcestovať v stanovenom čase, stratí sa vám batožina počas prestupu alebo po príchode do destinácie, stane sa vám úraz alebo ho spôsobíte niekomu inému. Práve pre tieto situácie je dôležité uzatvoriť cestovné poistenie.

Na Slovensku poskytuje cestovné poistenie viacero poisťovní. Základné cestovné poistenie obsahuje poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby. To môžete doplniť o poistenie športovej činnosti, úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny či poistenie právnej ochrany a technickej pomoci. Cena cestovného poistenia závisí od lokality, do ktorej sa chystáte vycestovať. Poisťovne ponúkajú možnosť výberu medzi Európou a celým svetom. Druhou možnosťou je výber konkrétnej krajiny, do ktorej cestujete.

My konkrétne využívame cestovné poistenie k platobnej karte, ktoré nám vyšlo ako najvýhodnejšie. Okrem tejto možnosti si možno cestovné poistenie uzatvoriť online prostredníctvom niektorého z portálov, ktoré sa na túto oblasť špecializujú a porovnávajú ceny cestovného poistenia jednotlivých poisťovní. Možnosťou je tiež navštíviť internetovú stránku konkrétnej poisťovne.

Portály, ktoré sa zaoberajú cestovným poistením:

http://www.superpoistenie.sk/cestovne

https://www.cestovnepoistenie.com/

https://www.netfinancie.sk/cestovne-poistenie/

http://www.cestovne-poistenie-online.sk/

https://gamp.sk/cestovne-poistenie

http://www.najlacnejsie-cestovne-poistenie.sk/

V prípade, že si chcete uzatvoriť poistenie cez konkrétnu poisťovňu, pomôžu vám nasledujúce linky:

Allianz https://online.allianzsp.sk/cestovne-poistenie/

AXA https://www.axa.sk/produkty/cestovne-poistenie/obsah/vyhody/

ČSOB https://www.csob.sk/cestovne-poistenie/individualne

Generali http://www.generali.sk/produkty/cestovne-poistenie/

Groupama http://www.groupama.sk/produkty/cestovne-poistenie-@/index.jspz?id=30789

Union https://www.union.sk/cestovne-poistenie-online

Uniqa http://www.uniqa.sk/home/01_produkty/cestovanie/index.php

Wustenrot http://www.wuestenrot.sk/sk/poistenie/cestovne-poistenie