Zabudnite na drahé vstupné, len aby ste si mohli zaplávať a ponorte sa do hlbokých vôd niektorých z najlepších prírodných kúpalísk v Európe. Veď predsa najlepšie veci v živote sú tie zadarmo.

Jazero Bohinj – Slovinsko

Júlske Alpy ponúkajú prvotriedne plávanie v krásnom, ale pomerne nákladnom jazere Bled. Keď sa však rozhodnete, že zájdete kúsok ďalej do Národného parku Triglav, nájdete tu očarujúce jazero Bohinj, ktoré obklopuje ešte krajšia scenéria a dokonca zadarmo. Okolie jazera vás ohromí svojou drsnou krásou, pretože tu pocítite silu hôr a prírody. Navyše rieka Sava Bohinjka poskytuje chladivý zážitok pre plavcov, ktorí obľubujú plávanie po prúde.

Kanál na rieke Limmat – Švajčiarsko

Táto mestská oáza poskytuje príjemné schladenie počas letných dní strávených vo vyhriatych budovách. Je to 400 metrov dlhý kanál na rieke Limmat vo Švajčiarsku a je to miesto, ktoré láka stovky plavcov, ktorí tu môžu okrem iného nájsť 2 metrový skokanský mostík, bar a ihriská na plážový volejbal.

Kaňon Purcaraccia – Korzika

Dostať sa k tomuto kaňonu môže byť pre niektorých pomerne náročné, ale určite to stojí za námahu. Zaplávajte si v jednom z niekoľkých jazierok s krištáľovo čistou horskou vodou. Z jedného jazierka do druhého sa môžete dokonca skĺznuť.

Jazero Walchen – Nemecko

Jazero Walchen je nielen jedným z najhlbších a najväčších alpských jazier, ale aj tých najkrajších v Nemecku. Jazero má (s prižmúrenými očami a s trochou fantázie) tvar ihličnatého stromu. Na brehoch sú štrkové pláže obklopené tyrkysovou vodou bohatou na minerály. Neďaleko východného brehu sa nachádza jediný ostrov na jazere s názvom Sassau, ktorý je doposiaľ neobývaný a čaká len na to, aby ste ho prebádali.

Lac D’Annecy – Francúzsko

Toto alpské jazero nachádzajúce sa vo Francúzsku je považované za jedno z najčistejších jazier v Európe a nemôžeme sa preto čudovať, že je vo veľkej obľube medzi plavcami. Je vyhrievané podzemnými horskými prameňmi. Mnohé pláže účtujú poplatok za vstup, ale na pláže Plage d’Albigny à Annecy-le-Vieux a Plage des Marquisats je vstup zadarmo. Nájdete tu aj miesta, kde nechodí príliš veľa ľudí a dokonca aj skvelé miesta na skákanie do vody.

 

Lago di Fiastra – Taliansko

Kempovanie pod horami na severnom pobreží tohto ohromujúceho jazera lemovaného plážami, kúpanie v objatí priezračnej vody, šnorchlovanie a bádanie po (vraj) potopenej dedine (žeby Atlantída na taliansky spôsob?) – krásna predstava, ktorá sa môže stať skutočnosťou práve v Taliansku.

Baggy Point – Anglicko

Preplávajte cez niekoľko ukrytých morských jaskýň, ktoré sa nachádzajú v Devonshire v Anglicku. Okrem krásnej flóry, je tu aj zaujímavá fauna. Môžete tu vidieť tulene, delfíny či dokonca sviňuchy.