Phi Phi bolo od začiatku pre mňa jasná voľba. Vedela som, že tento ostrov chcem určite navštíviť. Čítala som o ňom, pozerala fotky a videá a všade bolo popísané v superlatívoch. A skutočne nesklamal. Nádherné pláže, biely piesok, tyrkysové more, božský kľud a drzé opice, asi takto by som popísala tento thajský raj.

Na Phi Phi sme prišli loďou, ale nešli sme do hlavného prístavu Ton Sai, ale keďže ubytovanie sme mali na severe, tak nás transfer zaviezol priamo k rezortu. Cesta z Phuketu na Phi Phi nás obidvoch vyšla dokopy 1600 bahtov z toho 200 bahtov bol transfer z hotela do prístavu. Viac informácií o transfere na Andamanwavemaster. Cesta bola celkom vtipná, lebo nás kvôli nízkej hladine už pri rezorte nalodili na typické thajské loďky a viezli k rezortu a to isté spravili aj s našimi kuframi a to mi už teda nebolo všetko jedno, keď sa loď nahýbala na jednú a druhú stranu. Na móle nás už čakal personál z hotela, ktorý nás pekne privítal. Ubytovanie bolo naozaj nádherné, bývali sme na pláži Leam Tong v rezorte P.P. Erawan Palms Resort – žiadny obrovský hotel, ale malé a útulné chatky. Naozaj oáza pokoja. Naokolo boli asi tri rezorty, jedna reštaurácia a jeden malý obchodík. Inak nič. Minimum ľudí, krásne pláže a pokoj a ticho.

Doprava

Na Phi Phi nejazdia žiadne autá, stretnúť tu môžete iba motorky, ale požičať sa nedajú (aspoň mi sme nikde nenarazili). Ak nechcete iba vysedávať v rezorte, čo by bola naozaj škoda, a chcete si pozrieť pláže, tak využitejete loď alebo chodíte peši. Z nášho hotela sa dalo pekne prejsť po ceste k okolitým plážam. Loďou sme išli do hlavného mesta Ton Sai, pričom lístky na loď sme si kúpili priamo v hoteli a stáli zopár bahtov. Možnosťou je tiež využiť služby miestnych a pozrieť si okolité pláže na loďke, ale pýtali si za to skutočne poriadne pálky.

Jedlo a nápoje

Raňajky sme mali v cene ubytovania a obedy a večere sme riešili v reštaurácii, ktorá bola pri pláži. Ceny boli vzhľadom na oblasť prijateľné, jedno jedlo stálo cca 5 €. Rôzne nápoje, pivo, sladkosti či slané veci sa dali kúpiť v obchodíku. Najesť sa dalo samozrejme aj v hoteloch, ale tam už bola cena trochu vyššia. A ak pôjdete do mesta Ton Sai, ktoré je také pravé Thajsko, tak tam nájdete pestrú ponuku jedál.

Čo sme si pozreli a čo sa dá ešte pozrieť

Najväčším lákadlom Phi Phi sú jednoznačne pláže a tiež krásny podmorský svet. Najznámejšia pláž je určite Maya Bay. My sme si ju však nešli pozrieť. Odradilo nás to množstvo lodí, ktoré na ňu smerovali. Určite je krásna, ale nechceli si tu krásu vychutnávať s ďalšími xy ľuďmi. Ale pozreli sme si iné taktiež krásne pláže. Vybrali sme sa pešo z hotela a pozreli sme si  pláž Loh Ba Kao Bay, kde boli okrem nás iba dvaja ľudia a zopár ukotvených lodiek.

Potom nám ďalší turisti odporučili cestu k Nui Bay, čo bola najkrajšia pláž, ktorú som na Phi Phi videla. Cesta na ňu už taká krásna nebola, pretože sme sa štverali veľmi strmým kopcom, pričom nápomocné nám bolo len lano. Ale tá krása, ktorú sme potom videli. Z pláže vidieť malý ostrovček, ktorý pripomína ťavu. A úžasné je tu aj šnorchlovanie.

Odtiaľ sme zamierili ešte na pláž Loh Lana Bay, ktorú lemujú obrovské palmy. Po ceste sme narazili aj na malé mestečko, kde sme sa najedli.

Jeden deň sme zamierili do prístavu Ton Sai, ktorý je hlavným centrom ostrova. Tu sme si požičali kajak a išli si pozrieť Monkey beach. Táto pláž je úžasná a to nielen kvôli tyrkysovej vode a bielemu piesku, ale hlavne kvôli opičkám. Tie vyzerajú skutočne roztomilo, ale opak je pravdou, najmä ak zbadajú, že niečo držíte alebo ste si niečo odložili. Buď vám to vytrhnú z ruky alebo si to jednoducho zoberú. My sme sa s nimi tiež naťahovali o ruksak, ktorý nám zobrali z kajaku a začali si ho pekne otvárať. A vtedy na nás aj syčali a normálne sme sa ich báli. Bežné bolo, že iným ľuďom vytrhli jedlo, čo mali v ruke či zobrali čiapku z hlavy. Takže tu si dávajte pozor na všetky svoje veci, lebo môžete prísť aj o foťák či kameru. Opičkám je to jedno. Tiež si dávajte pozor na presný čas, kedy si kajak požičiate a vrátite. My sme ho mali dve hodiny (hodina stála 200 bahtov), ale miestny nám chcel naúčtovať viac, lebo sme ho vraj mali dlhšie. Opäť sa nedajte odbiť a trvajte na svojom.

Potom sme sa povyvaľovali na pláži Loh Dalam Bay a pozreli si mesto Ton Sai.

Skvelé je tiež jeden deň ničnerobenia v rezorte, tak ako sme to spravili my, pretože aj to treba :). Pre mňa bude Phi Phi vždy výnimočné a vždy naň budem spomínať, nielen kvôli božským plážam či raňajkám pri východe slnka, ale hlavne preto, že som tu povedala “áno”.

Okrem spomínaných pláží sú kráse pláže aj Phak Nam Bay, Long Beach či Leam Hin. Môžete si spraviť výlet loďou s miestymi na Bamboo Island. Ak budete v Ton Sai, tak si môžete vychutnať výhľad z Phi Phi Viewpoint.

Inšpirujte sa na našimi článkami na ďalšie cesty:

Havajské dobrodružstvo – 4.časť nášho USA tripu

Maurícius..malý veľký kúsok raja

Ostrov ako žiadny iný…Srí Lanka