Milujeme cestovanie! Ale to už asi viete :). Obidvaja sme zamestnaní, čo znamená klasický počet dní dovolenky. Snažíme sa cestovať čo najviac, využiť každý jeden deň dovolenky, no matematika nepustí. Našťastie sú tu aspoň víkendy a tie si chceme užiť naplno. Či už cestovaním do krásnych miest v okolitých štátoch alebo výletíkmi do okolia ako napr. hrady či rozhľadne. Práve rozhľadne nám veľmi učarovali – jednak kvôli fakt dobrej prechádzke a potom tie nádherné výhľady. Ak tiež milujete nádherné výhľady, tak tento článok je pre vás ako stvorený 🙂

Rozhľadňa Terchovské srdce

Nad obcou Terchová na vrchu Oblaz v Kysuckej vrchovine sa nachádza 30 metrov vysoká rozhľadňa Terchovské srdce. K rozhľadni vedie modrá turistická značka, ktorá začína v strede obce pri supermarkete. Prejdete mostíkom cez potok a potom lesnou cestičkou hore. Trasa nie je vôbec náročná a trvá cca pol hodinku. Z rozhľadne si možno vychutnať výhľad najmä na Terchovú. Obdivovať môžete tiež Malý a Veľký Rozsutec, Boboty, Tiesňavy či Obšívanka a Sokolie. Rozhľadňa predstavujú ideálnu prechádzku pre rodiny s deťmi. Nám samozrejme robila spoločnosť Ayka.

Rozhľadňa Svederník

Zaujímavá turistická rozhľadňa sa nachádza na 551 metrovom vrchole Svederníckeho vrchu, ktorá je drevená v tvare kríž a má 10 metrov. K rozhľadni vedie chodníček z centra obce Svederník a trvá necelú hodinu. Chodník je veľmi dobre značený drevenými informačnými tabuľami. Trasa je nenáročná, nemusíte sa báť prudkého stúpania, stretli sme tu aj rodinku s malými deťmi. Rozhľadňa ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu a ako na dlani sme mali koryto Váhu, vodnú nádrž Hričov, mesto Žilina, Malú Fatru aj Súľovské skaly. Na rozhľadňu môžete so sebou zobrať aj vášho psíka 🙂

Rozhľadňa Tábor

Rozhľadňa na vrchu Tábor sa nachádza vo výške 697 m n. m. a má 4 poschodia. Samotný vrchol Tábora tvorí dominantu Kysuckého Nového Mesta. K rozhľadni sa dá dosť modrou značkou zo železničnej stanice v Kysuckom Novom meste alebo zelenou značkou z Ochodnice alebo Nesluše. My sme išli z Kysuckého Nového Mesta. Trasa nie je náročné, sem tam je mierne stúpanie, ale nie je to nič, čo sa nedá zvládnuť. Rozhľadňa poskytuje kruhový výhľad na okolie a vrchy Malej Fatry, Rozsutca, Stoh, Chleb, Malý a Veľký Kriváň, Kysuckú vrchovinu, Malý a Veľký Vreteň a Kysuckú bránu.

Rozhľadňa Divinka

Rozhľadňa bola vybudovaná na Veľkom vrchu nad obcou Divinka a so svojou výškou 19,20 metra patrí medzi najvyššie v okolí. Na rozhľadňu sa dostanete po zelenom náučnom chodníku, ktorý začína v centre obce Divinka. Chodník má 7 stanovíšť, pričom pri niektorých sú lavičky či altánok s ohniskom. Cesta nie je náročná, po ceste sme stretli aj rodinky s deťmi. Čo sa týka parkovania, tak odporúčame zaparkovať pri futbalovom štadióne alebo pred potravinami. Rozhľadňa ponúka krásne výhľady na obec Divinka, mesto Žilina, Hričovskú priehradu a pri dobrej viditeľnosti aj Malú Fatru, Súľovské vrchy, Kysucké a Oravské Beskydy či Javorníky. Cestu s nami zvládla aj Ayka a veľmi sa jej páčila :).

Aké ďalšie rozhľadne sme navštívili? Prečítajte si ďalšie články:

Nádherné výhľady na Kysuciach – rozhľadne Bobovec, Petránky, Zborov nad Bystricou, Dedovka

Nádherné výhľady pri českom pohraničí – rozhľadne Kamenité, Zarúbaná Kýčera, Stratenec, Malý Jelenec

Nádherné výhľady v okolí Žiliny – rozhľadne Dubeň, Špicák, Dubová a hojdačka v Lietavskej Svinnej